Poprawa wyglądu dzięki komórkom macierzystym nie będzie ryzykowana dla zdrowia

Eksperci uważają, że komórki macierzyste odmienią chirurgię plastyczną. Już wkrótce tkanki wytworzone za pomocą tej alternatywnej metody zapewnią pacjentom większy rozmiar penisów, piersi czy pośladków. W przeciwieństwie do innych tego typu zabiegów, proceder ten w ogóle nie będzie wymagać użycia syntetycznych oraz szkodliwych materiałów.

Zabiegi z własnych komórek

Komórki macierzyste lub inaczej komórki niezróżnicowane, z których można wytwarzać tkanki, obecnie wykorzystywane są do pomocy pacjentom z uszkodzeniami ciała. Najczęściej należą do nich ofiary poparzeń, które korzystają z tej formy leczenia, w celu odzyskania skóry. W przyszłości podobny proces ma być stosowany również u tych, którzy zapragną  poprawić wygląd czy przeprowadzić jakąś modyfikację ciała.

Do przeprowadzenia zabiegu używa się tłuszczu zebranego za pomocą liposukcji oraz zdrowych komórek macierzystych pobranych z ciała pacjenta.

Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych staną się bardziej skuteczne niż tradycyjna chirurgia plastyczna, ponieważ organizm znacznie rzadziej odrzuca materiał dostarczony przez własne komórki ciała. Pozwoli to znaczenie zmniejszyć ryzyko i przyspieszy czas regeneracji organizmu.

Naturalny materiał lepiej wygląda

Rzecznik prasowy StemProtect.co.uk powiedział:

„Wkraczamy w nową erę chirurgii plastycznej, która już nie tylko stara się osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, ale również korzystać więcej z naturalnych materiałów i procedur”

„Ludzie są teraz bardzo świadomi tego, że naturalne jest lepsze, ale mimo wszystko chcą poprawić swój wygląd”

„Komórki macierzyste mogą w tym pomóc, hodując tkankę z własnych komórek, tak że nie są odrzucane przez organizm. Wszystko inne niż naturalna tkanka jest zawsze dużym ryzykiem, ale dzięki komórkom macierzystym można skutecznie to zmienić przy użyciu oryginalnych materiałów.”

Komórki macierzyste powiększą pośladki oraz penisy

Wykorzystanie komórek pobranych z własnego ciała nigdzie indziej nie jest tak pożądane, jak przy skomplikowanych i delikatnych operacjach powiększania penisa. Według strony www.mirror.co.uk zabieg wydłużenia penisa o 7cm kosztowałby około 5000£, a więc byłby dostępny dla zwykłego, szarego obywatela Wielkiej Brytanii. Zabieg odbywałby się etapami i w dodatku nie wymagałby dłuższego pobytu w klinice. Teoretycznie nie ma ograniczenia długości, na jaką będzie można wydłużyć penisa.

Zdrowie przede wszystkim !

Pacjenci wydają się być bardziej otwarci na komórki macierzyste niż na tradycyjne metody. Badanie przeprowadzone przez StemProtect.co.uk, wykazały, że 95% osób jest gotowych zaakceptować tę metodę. Jedna z pacjentek, 29-letnia Sarah, planuje się wstrzymać z powiększaniem pośladków z powodu wkraczania nowej technologii.

Powiedziała: „Jestem bardzo ostrożna i nie spieszę się z rezerwowaniem zabiegu na razie. Moje zdrowie jest dla mnie najważniejsze i chcę, aby odbyło się to tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Pomysł, że mogę wykorzystać własne komórki, zamiast dodawać cokolwiek innego do mojego ciała, jest naprawdę atrakcyjny i mam zamiar poczekać na tę opcję, zanim faktycznie to zrobię.”

Dla Sarah może to nie trwać tak długo. Obecnie wiele ośrodków badawczych interesuje się możliwościami zastosowania tej alternatywnej metody poprawy wyglądu.

Daj znać, jeśli spodobał Ci się artykuł oraz napisz komentarz, aby czytelnicy mogli poznać Twoją opinię.